5 gegužės, 2023

Koks nulinio apsisukimo traktoriukas yra tinkamiausias?

Vejos priežiūra kasmet pareikalauja nemažai pastangų, todėl norisi, kad šis procesas vyktų kuo sklandžiau ir kokybiškiau. Tikimasi ne tik turėti gražią veją šalia namų, bet ir neskirti per daug laisvo laiko dalykams, kurie gali būti atlikti ypač greitai. Taigi, naujųjų technologijų dėka tokius norus išpildyti šiandien tikrai įmanom
Norėdami supažindinti su viena iš vejos priežiūrai skirtų alternatyvų, šiame straipsnyje pakalbėsime apie vejai pjauti skirtus traktoriukus ir du ypač populiarius John Deere modelius, su kuriais tikrai verta susipažinti ne tik užkietėjusiam sodininkui, bet ir siekiančiam palaikyti tvarkingą aplinką įnvestuojant mažiau laiko.
Žoliapjovės traktoriukai – tai technika, kuriai valdyti reikalingi šiokie tokie vairavimo įgūdžiai, tačiau gerai ją įvaldžiusiems nesinorės ieškoti jokių kitų alternatyvų dideliam vejos plotui prižiūrėti. Šį keturratį rekomenduojame tiems, kurių vejos plotas siekia 20 ir daugiau arų todėl, kad nupjauti tokio dydžio teritoriją su įprasta žoliapjovę tampa per daug sudėtinga fiziškai.
Kokie Jums tinkami žolės traktoriukai? Esant labai dideliam modelių pasirinkimui rinkoje, gali atrodyti, kad nėra lengva išsirinkti sau tinkamiausią, tačiau neskubėkite pasiduoti. Jums tereikia žinoti kelis pagrindinius aspektus, į kuriuos derėtų atsižvelgti renkantis tokią techniką ir savąją išsirinkti bus tikrai paprasčiau.

Kas lemia vejos traktoriuko pasirinkimą?

Tokio tipo technikos pasirinkimui daugiausiai įtakos turi plotas ir reljefas. Mažiausiam, t.y. 20-ies arų plotui pilnai pakankami funkciškai paprasti, žolės surinkimo galimybę turintys vejapjovės traktoriukai. Didesniam plotui reikėtų pagalvoti apie profesionalesnės technikos įsigyjimą. Kad būtų paprasčiau suprasti, ką turime omenyje – palyginsime du John Deere vejapjovės traktoriukų modelius.

Funkcionalumas – našesniam darbui

Kadangi traktoriuko funkcionalumas yra pasirinkimo klausimas – šis modelis taipogi gali turėti mulčiavimui bei žolės surinkimui (230 l talpos bunkeris) skirtų priedų komplektus, tad belieka tik apsispręsti ar tokios funkcijos jums reikalingos.John Deere Z335E turi hidrostatinę transmisiją su 2 hidro varikliais, kurie leidžia judėti ne tik greičiau bet ir manevringiau. Kitaip nei dauguma vejos traktoriukų, šio modelio technika valdoma dvejomis vairalazdėmis, o pedalai yra patogioje padėtyje, kas užtikrina intuityvesnį ir lengvesnį valdymą darbo metu. Labai svarbu ir traktoriuko greitis, todėl, kad nuo jo priklauso atliekamo darbo sparta tiek judant į priekį, tiek atgal. Judėdamas į priekį traktoriukas išvysto iki 10,8 km/h, o atbulomis iki 5,4 km/h.

Z trak vejos traktoriuko rėmas suvirintas ypač tvirtai, tad prietaisas geba atlaikyti daug didesnes apkrovas. Be to, šio tipo modelio rėmas gali turėti papildomai sumontuotą sukabinimo mechanizmą, todėl technika gali pagelbėti ne tik vejos pjovimo darbuose.

Šio modelio vejos traktoriukai pasižymi gerai apgalvotu komfortu. Patogi sėdynė, lengvai valdomos vairalazdės bei logiška valdiklių išdėstymo tvarka (kodavimas spalvomis pagal atliekamas darbines funkcijas), kurią ypač lengva įsiminti ir paversti darbą net 20% našesniu lyginant su kitomis technikomis.

Didesnė galia – didesnio ploto priežiūrai

John Deere Z997R serijos vejos traktorius labiau tinkamas dideliems vejos plotams prižiūrėti, nes ši technika yra ženkliai galingesnė už Z335E modelį. Ne dviejų, o jau trijų cilindrų dyzelinis variklis “Yanmar” išvysto 21 kW galią, kas užtikrina aukštą sukimo momentą, aprūpinantį žolės pjaunamąją galia. Labai svarbu paminėti, kad investuodami į naujo modelio vejapjovės traktoriuką, prisidedate prie į aplinką patenkančio išmetamųjų dujų kiekio sumažinimo bei užtikrinate didesnio ploto nupjovimą suvartojant mažesnį kuro kiekį.

Labai svarbu prižiūrėti ir valyti ne tik pjaunamąją, bet ir variklio komponentus, o šie naudotojo patogumui yra lengvai pasiekiami po gaubtu. Kitaip nei daugumoje vejapjovių traktoriukų, šiame modelyje pakeldami sėdynę bei pakylą kojoms į viršų taip pat lengvai pasieksite ir hidraulinę sistemą su pjovimo agregatu.

Labiausiai išskirtiniai John Deere Z997R serijos vejos traktoriuko bruožai – tai 1,330 l variklio tūris ir net 43,6 l degalų bako talpa. Tad veją pjausite greitai, našiai ir, be abejonės, pavyks sutvarkyti gerokai daugiau ploto nei su įprasta analogiško tipo technika per tą patį laiką.

Modelio transmisija susideda iš dvigubų hidraulinių “Kanzaki” siurblių ir “Parker Ross” hidrovariklių, kur hidraulinio tepalo telpa iki 12,1 l. Dėka šių variklio parametrų ir siurblių traktoriukai žoliapjovės gali išvystyti iki 18,5 km/h pjovimo greitį į priekį ir 8,1 km/h važiuodamas atgal. Šiek tiek daugiau suprantantiems apie važiuokles taip pat norime paminėti, kad traktoriuko važiuoklė veikia tokiu principu: galios tiekimo velenas yra perduodamas per hidraulinę sankabą su šlapiojo tipo sankaba, o diskiniai stovėjimo stabdžiai valdomi rankine svirtimi. Tai suteikia ne tik didesnį našumą darbo metu, bet ir patogesnį technikos sustabdymo momentą.

Pjaunamoji – viena svarbiausių dalių

Bene svarbiausia traktoriuko dalis yra pjaunamosios: 4,6 mm storio vientiso presuoto plieno su sustiprinimais pjovimo agregatai yra, priskiriami 7 klasės modeliams. Kiekvienas būsimas naudotojas gali pasirinkti pjovimo agregatų plotį – 152,4 ar 182,88 cm su šoniniu arba galiniu (tik 152,4 pločio agregatui pritaikytu) žolės išmetimu. Kadangi pjaunamosios aukštis reguliuojamas itin plačiu diapozonu (nuo 25-113 mm) galėsite pjauti ne tik trumpesnę, bet jau ir gerokai ūgtelėjusią žolę, kurios surinkimas jums nėra būtinas.

Ieškantiems viduriuko – profesionalus funkcionalumas

Kadangi apibūdinti vejos traktoriukų modeliai turi nemažą atotrūkį tarp savo galios – būtina paminėti ir dar vieną John Deere Z540R nulinio apsisukimo agretą. Šis iki 80 arų plotą nupjauti galintis traktoriukas puikiai manevruoja tarp kliūčių ir išvysto net 14,5 km/h greitį judant į priekį. Tokio tipo žolės pjovimo traktoriukai puikiai tiks tiems, kurie ieško vidutinės galios technikos ir svarsto ne tik apie vejos pjovimą ar mulčiavmą, bet ir kitų sodo darbų atlikimą.

Greitai užkuriamas 2 cilindrų variklis suteikia technikai pakankamai galios, bei galimybę nenutrūkstamai dirbti tikrai ilgiau nei tik kelias valandas. Z540R modelis, kaip ir kiti šiame straipsnyje paminėti John Deere agregatai, turi persidengiančių peilių pjaunamąją. Jos dėka ypač švariai nupjausite veją, kurios aukštis siekia nuo 25 iki 102 mm. Ką toliau darysite su veja – mulčiuosite, surinksite ar paliksite kaip trąšą – lieka jūsų pačių apsisprendimui. 20% našesnis vejos pjovimas suteikia kur kas daugiau malonumo prižiūrint aplinką lyginant su įprastais kitų gamintojų analogiškos galios modeliais.

Kaip pasirinkti traktoriuką vejai?

Į klausimą “Kokį vejapjovės traktoriuko modelį pasirinkti?” atsakyti vienu sakiniu būtų sudėtinga. Pirmiausiai rekomenduojame įsivertinti prižiūrimos vejos plotą, nes kuo plotas didesnis, tuo galingesnės technikos reikės norimiems darbams atlikti. Taip pat ne ką mažiau svarbus ir reljefas. Lygesniam paviršiui pasitarnaus ir paprastesnes funkcijas turintis traktoriukas, o labiau kalvotas teritorijas ar su didesniais šlaitais patogiau prižiūrėsite su galingesnį variklį bei platesnę pjaunamąją turinčiu traktoriuku. Taip pat ne ką mažiau svarbios ir papildomos funkcijos, tokios kaip mulčiavimas, žolės surinkimas ir kitos, padėsiančios atlikti ne tik su vejos pjovimu susijusius sodo darbus. Pasvėrus visus “už ir prieš” belieka tik nusistatyti galimą skirti biudžetą ir pradėti ieškoti geriausiai jūsų kriterijus atitinkantį modelį. Jeigu vis dėlto manote, jog patiems išsirinkti yra sudėtinga – pasitarimas su šios sodo technikos specialistu būtų tikrai geriausias sprendimas, nes sutaupysite laiko paieškoms gaudami ne tik profesionalią konsultaciją, bet ir pagalbą išsirenkant geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkančią techniką.

Garantija iki 4 metų
Nemokamas pristatymas perkant internetu
Paruošimo sezonui paslauga su transportavimu