5 gegužės, 2023

Vejapjovė robotas, ką apie juos verta žinoti?

Vejapjovė robotas, ką apie juos verta žinoti?

Kas gali būti geriau nei sėdėti terasoje, gurkšnoti arbatą ar kavą ir stebėti kaip žolė pjaunama už jus? Įsivaizduoti tokį scenarijų tikriausiai yra ne tik nesunku bet ir be galo malonu. Sakoma, kad reikia atsargiai svajoti, nes svajonės pildosi, tad ir jūsų žolės nupjovimas be jūsų pačių intervencijos gali tapti realybe, kurios, panašu, nekeistumėte į nieką atėjus didžiajam vejos priežiūros pikui. Tačiau, kol dar esate apmąstymų apie tokią realybę sūkuryje, mes norime jus supažindinti su vejapjove robotu ir straipsnyje papasakoti tai, ką kiekvienas turėtų žinoti prieš svarstydamas įsigyti tokio tipo techniką.

Pirmiausiai pradėsime nuo to, kad vejapjovės-robotai yra sukurti jūsų kasdienybei palengvinti. Vejos pjovimas, kadaise reikalavęs ypač daug pastangų, šiandien gali būti vienas paprastesnių procesų, kur dėka roboto, sutaupysite porą ar net daugiau valandų savo laisvo laiko. Tai tikrai džiugina, nes nebereikia stumti ar keliauti paskui žoliapjovę, kurią patiems tenka dar ir vairuoti, siekiant kuo gražiau nupjauti veją aplink kliūtis: medžius, krūmus, sodo dekoracijas ir panašiai.

Reikės atsižymėti teritoriją

Įsigijus tokio tipo vejapjovę bene didžiausias darbas, kurį reikia atlikti – tai specialiai tam skirtu laidu atsižymėti reikalingą nupjauti teritoriją. Šis pažymėjimas padės vejapjovei-robotui lengviau susiorientuoti ir tvarkingai pjauti veją pagal nustatytą algoritmą. Jei plotas yra didelis, galima suprogramuoti robotą taip, kad tam tikru metu jis pradėtų darbą nuo tam tikros sklypo vietos, pavyzdžiui esančios sklypo viduryje, iki kitos vejos ploto dalies. Dauguma baiminasi dėl kliūčių, pasitaikančių vejapjovės kelyje, tačiau visai nesvarbu ar tai būtų krūmai, medžiai, sodo dekoracijos ar tvenkinys – išmanusis robotas nuskenuoja viską aplink itin plačiu spinduliu, todėl kliūtys bus apvažiuojamos, o pats robotas neišeis už jūsų laidu pažymėtos teritorijos.

Kalvotas reljefas – ne problema

Dažnas žmogus klausia, ar kalvotas reljefas netaps tokiai vejapjovei kliūtis – galime nuraminti, nes robotas tam yra pritaikytas. Ne tik kad nupjaus kalvotas vietoves, bet ir pakils ar nusileis nuolaidesniais šlaitais. Kadangi ši technika sveria mažiau nei įprastos žoliapjovės ar tos pačios paskirties traktoriukas, ji gali lengvai judėti į priekį ji gali net ir šlaitu, kurio posvyris yra iki 36 procentų.

Kad pjovimas technikai būtų sklandesnis, geriausia, prieš ją paleidžiant darbui, apeiti teritoriją po medžiais ar kitose vietose, kur manote, jog galėtų būti akmenų, šakelių ar kitų ant vejos besimėtančių dalykų, galėsiančių vienaip ar kitaip trikdyti vejapjovės darbą ir surinkti galimus kliūvinius. Žinoma, užvažiavusi ant nenumatytos kliūties vejapjovė tuojau pat nustoja dirbti, tačiau bus tikrai patogiau, jei jums nebereikės keliauti paskui robotą ir kaskart “gelbėti” jam užstrigus ties užduotimi.

Automatizuota vejapjovė-robotas paprastesniam naudojimui

Visiškai automatizuotas vejos robotas naudoja tik akumuliatoriaus energiją, kuriai, pasiekus išsikrovimo ribą apie 30%, savarankiškai sugrįžta į savo stotelę pasikrauti. Per sąlyginai trumpą laiką (maždaug 1 valandą) pasikrovusi akumuliatorių vejapjovė vėl tęsia darbą.

Dar vienas privalumas, kurį galima įžvelgti ekologinėje perspektyvoje – tai taršos aplinkai nebuvimas, nes robotukas neišmeta į orą jokių kenksmingų medžiagų. Be abejonės verta paminėti ir tai, kad šis prietaisas neturi jokių laidų, tad vejos pjovimas yra gerokai sklandesnis nei, tarkime, su elektrine vejapjove. Vienintelis aspektas, kuriam bus reikalingas laidas – tai robotuko pakrovimo stotelė. Šią galite pasidaryti jums patogioje vietoje, kur pagrindinis stotelės žemos įtampos maitinimo laidas turėtų būti nutiestas šalia pastato sienos ar užkastas nedideliame gylyje po žeme.

Tylus veikimas – galimybė žolę pjauti ir naktį

Tikriausiai patys žinote kaip triukšmingai veikia kuru varomos žoliapjovės arba traktoriukas. Su vejapjove-robotu apie tai galėsite pamiršti. Technika skleidžia labai mažą garsą, tad netrikdydami nei savo, nei kaimynų ramybės drąsiai galite palikti vejapjovę dirbti ir per naktį.

Užprogramuoti darbui tokią vejapjovę nebus sudėtinga, todėl, kad visos programos yra nustatytos taip, kad naudotojas pats savarankiškai galėtų išsirinkti jam labiausiai tinkančią. Pavyzdžiui, John Deere Tango E5 serijos vejavpjovėje dideliame ekrane patogiai išdėstytų valdiklių dėka galima lengvai nustatyti darbo laiką ar atlikti norimus pakeitimus, o taip pat, pasinaudojus “kito žingsnio” matymo funkcija netgi stebėti ne tik ką vejapjovė veikia šiuo metu, bet ir ką ketina veikti toliau. Tango E5 serijos modelyje esantis dvigubų sienelių korpusas apsaugo elektroniką, akumuliatorius nuo įvairių oro sąlygų, tad vos tik prapliupus lietui – nėra būtina vejapjovę nešti po stogu.

Vis dėlto, renkantis vejapjovę-robotą derėtų atsižvelgti į keletą aspektų, kurie yra pakankamai svarbūs norint užtikrinti sklandų technikos darbą. Jei jūsų teritorija yra ne didesnė nei 22 arų John Deere Tango E5 serijos modelio vejapjovė jums puikiai tiks. Esant didesnei teritorijai bus reikalinga vejapjovė su galingesniu akumuliatoriumi, nes robotas į savo stotelę turės grįžti pasikrauti gerokai dažniau ir pjovimas nebus sklandus. John Deere Tango modelis turi unikalią savybę, kuri tikrai jums bus naudinga – jo įkrovimo stotelė gali būti įrengta už pjovimo ploto. Robotas ilsi ir kraunasi baterijas nutolęs nuo vejos, o iki vejos atvažiuoja specialiu „koridoriumi“ ir pjauti pradeda tik pasiekęs veją. Tai gali padėti apsaugoti vejapjovę nuo vagystės, jei ji bus mažiau pastebima ne darbo metu, o krovimo stotelė bus saugioje vietoje.

Įvertinti teritorijos reljefą labai svarbu

Įsivertinkite savo teritorijos nelygumus bei šlaitų statumą. Ne visi vejapjovės-robotai yra pajėgūs įkopti į dideles nuokalnes ar yra atsparūs ypač dideliems nelygumams, tačiau naujausiuose modeliuose, be abejonės, yra apgalvoti ir tokie aspektai. Jei yra tikrai statūs užvažiavimai, tai ant varančiųjų ratų yra montuojami specialūs priedai, kad mašina turėtų gerą sukibimą ir įkoptų į įkalnes.

Kaip pagaminti pjaunamosios peiliai taip pat labai svarbu, nes nuo jų labiausiai priklauso kokio aukščio ir kaip švariai žolė bus nupjauta. Žinoma, eksperimentuoti su ypač aukšta žole nederėtų, tačiau, bent jau John Deere Tango E5 serijos modelyje pasukus apsauginį skydelį galima pasireguliuoti pjovimo aukštį nuo 19 iki 102 mm. Tad nerimauti, jog po ilgesnio išvažiavimo svetur veja bus nenupjaunama, tikrai nereikės. Svarbu paminėti, kad šis modelis turi labai tvirtą, specialios formos, vientisą peilį. Jis nebijo smulkių kliūčių, lengvai prižiūrimas ir tarnaus daugiau nei 1 sezoną.

Priežiūra svarbi ilgam veikimui

Nors ir kaip besidžiaugtumėte visomis geriausiomis vejos roboto savybėmis, reikia nepamiršti ir juo pasirūpinti. Bent kartą per savaitę reiktų šluotele ar tam skirta mentele išvalyti pjaunamosios vidinį korpusą bei nuo pjaunamosios peilių nukrapštyti žolės likučius. Jeigu norite išlaikyti eksploatacinę technikos išvaizdą kuo ilgiau – pasikonsultuokite su įgaliotu atstovu, kuris su jums galės ne tik pasidalinti puikiais patarimais, bet ir atlikti techninę priežiūrą ar aprūpinti atsarginėmis detalėmis. Taip būsite dar labiau tikri, jog jūsų technika tarnaus dar ne vienerius metus.

Vejapjovių-robotų populiarumas kasmet vis labiau auga ir tai visai nestebina. Daugybė gamintojų, ne ką mažiau ir jų kuriamų bei tobulinamų modelių atkeliauja į parduotuves, tad tikrsi lengva pasimesti ieškant sau geriausio sprendimo. Nepabijokite pasikonsultuoti su tokio tipo technikos įvairovėje gerai nusimanančiu specialistu, kuris padės įsivertinti visus “už ir prieš”, geriau nusistatyti reikalavimus mašinai ir galiausiai išsirinkti geriausią kainos bei kokybės santykį atitinkantį robotą. Nors vejos pjovimas – tikrai ne kasdien atliekamas darbas, tačiau kur kas maloniau tą gražią pavasario ar vasaros dieną praleisti su šeima, draugais ar taip, kaip jau seniai svajojote.

Garantija iki 4 metų
Nemokamas pristatymas perkant internetu
Paruošimo sezonui paslauga su transportavimu