5 gegužės, 2023

Vejapjovės – kaip išsirinkti tinkamą?

Vejapjovės – nepakeičiami pagalbininkai sodo ar namų vejos priežiūroje. Kadangi šių prietaisų įvairovė yra pakankamai didelė, nenuostabu, kad galima lengvai susipainioti ieškant sau tinkamiausios. Jeigu jau seniai svarstote apie sodo technikos atnaujinimą, tačiau nežinote, kokia įranga geriausiai tiktų žolei pjauti – šiame straipsnyje pateiksime naudingos informacijos apie tai kaip išsirinkti vejapjovę kiekvienam pagal poreikius.

Kaip jau buvo minėta prieš tai, šiandien vejapjovių ir jų modelių pasirinkimas be galo didelis. Galima rinktis iš mechaninių, elektrinių, benzininių, savaeigių benzininių ir akumuliatorinių. Tad, kokią gi rinktis?

Mechaninės vejapjovės – pačios paprasčiausios. Jų pakanka itin mažiems vejos plotams prižiūrėti. Tokio tipo vejapjove patogiai nupjausite iki 3 arų teritorijos, tačiau procesą gali tekti kartoti bent porą kartų per savaitę. Ši technika – puiki alternatyva mėgstantiems aktyvesnius sodo darbus net ir nedidelėje teritorijoje. Su mechanine žoliapjove ne tik gražiai nupjausite veją, bet ir džiaugsitės ilgai tarnausiančiu prietaisu.

Elektrinės vejapjovės – ekologiškesnė vejos pjovimo alternatyva. Visų pirma, su tokio tipo vejapjove ne tik puikiai nupjausite žolę, bet ir neleisite jokioms kenksmingoms medžiagoms patekti į orą. Šių vejapjovių variklis dirba tyliau nei benzininės vejapjovės, o ir vibracija, palyginus su degalais varoma technika, yra kur kas mažesnė. Įsitikinimas, kad elektrinė vejapjovė prastesnė už benzininę – tikrai klaidingas. Šiuolaikinės, elektra varomos žoliapjovės kaip ir benzininės, turi visas reikalingiausias funkcijas: šoninį, galinį išmetimą, surinkimą bei mulčiavimą. Vienintelis vejapjovę ribojantis dalykas – tai maitinimo laidas. Šis gali siekti daugiausiai iki 50 m, tad ir pjovimo teritorija pakankamai ribota. Elektrinę vejapjovę rekomenduojama rinktis ne didesniems nei 8 a sklypams prižiūrėti.

Akumuliatorinę vejapjovę galima prilyginti elektrinei. Abi jos varomos elektra, tik skirtumas yra tas, kad akumuliatorinė neturi laido. Akumuliatoriaus dėka tokio tipo vejapjovę valdysite laisvai ir patogiai, tačiau yra vienas „bet“. Vejapjovės akumuliatoriaus įkrova veikia apie 20 min. tad tiek laiko vidutiniškai pakanka 2-3 arų vejos plotui nupjauti. Kad galėtumėte be vargo pasirūpinti didesniu plotu – rekomenduojama turėti du akumuliatorius, kuriuos įkrautumėte pakaitomis. Tiek elektrinė, tiek akumuliatorinė vejapjovės skleidžia triukšmą, tik šis labiau girdimas dėl peilių, o ne dėl variklio. Triukšmo intensyvumą įtakoja peilio plotis – kuo šis platesnis, tuo triukšmas bus didesnis.

Savaeigės vejapjovės – tiems, kurie nenori stumdyti žoliapjovės per jėgą. Ši sodo technika juda pati, tereikia nusitaikyti kryptį ir pirmyn! Tokio tipo vejapjovės gali būti varomos priekiniais ir galiniais ratais. Priekiniai varomieji geriausi tuomet, kai neketinate surinkti žolės, tačiau jei svarstote apie žolės surinkimą – rekomenduojama technika su galiniais varomaisiais ratais. Dažnai naujausiuose tokio tipo vejapjovių modeliuose yra galimybė pasirinkti ir judėjimo greitį, tad darbo sparta gali priklausyti nuo kiekvieno poreikių.

Benzininės vejapjovės puikiai tinka naudoti didesniam vejos plotui, tačiau šis neturėtų viršyti 20 a, nes kuo plotas didesnis, tuo sudėtingiau prižiūrėti fiziškai. Benzininėse vejapjovėse įmontuojamas gerokai galingesnis variklis, kuris suteikia prietaisui ilgesnį darbinį našumą. Benzininė vejapjovė, kaip ir kitos turi patogias šoninio ar galinio žolės išmetimo, surinkimo bei mulčiavimo funkcijas. Tokio tipo vejapjovės suteikia daugiau laisvės ir komforto pjaunant pasirinktą vejos plotą tiek su lygiu, tiek ir su nelygiu reljefu.

Pateikdami tik bendrinius skirtingų tipų vejapjovių bruožus, siekiame supažindinti su jų funkcionalumu ir galimybėmis, tačiau kiekvienas vejapjovės modelis turi savų privalumų, tad šiame straipsnyje aptarsime ir keletą skirtingų gerai žinomo gamintojo John Deere vejapjovių modelių.

John Deere RUN41

RUN41 savaeigė vejapjovė iš kitų išsiskiria savo paprasta konstrukcija ir patikimumu, kas tikrai leidžia visu šimtu procentų pateisinti vejos priežiūros lūkesčius. Rekomenduojama prižiūrėti veją iki 8 arų ploto.

RUN serijos vejapjoves galima drąsiai rekomenduoti tiems, kurie ieško patikimos technikos siekiant gražios vejos rezultato. RUN41 benzininis 2,3 kW „Brigs and Stratton“ variklis turi šalto užvedimo sistemą „Ready Start“, tad žoliapjovės užvedimas bus paprastas ir be didelių pastangų – lengvai užkurs variklį tiek jaunas tiek vyresnis pjovėjas. RUN41 modelio vejapjovė turi patikimą žolės surinkimo funkciją, o 52 l talpos maišas, skirtas nupjautai žolei talpinti, yra pagamintas iš sintetinio audinio, kas šią vejapjovės dalį padaro lengvą ir patogią iškrauti. Nors iš pažiūros RUN41 vejapjovė labai paprasta, tačiau turi itin tvirtą veleną, ant kurio pritvirtintas pjovimo peilis ir tai suteikia patikimumo net sunkiose darbo sąlygose. Žoliapjovė turi patogią pjovimo aukščio reguliavimo funkciją, kur vienos rankenos perstatymu galima pasirinkti 5 padėtis nuo 34 iki 72 mm. Darbinis pjaunamosios plotis siekia 41 cm, todėl vienu pravažiavimu nupjausite pakankamai didelį vejos plotą. RUN41 modelio vairavimo rankena yra itin patogi, ir gali būti pritaikoma pagal žmogaus ūgį. Taip pat ši vejapjovė gali būti kompaktiškai sulankstyta, tad ir vietos užima gerokai mažiau. Vejapjovė sveria 28 kilogramus, o pastovaus greičio pavara yra 3,6 km/h, tad suteikia darbui spartos ir našumo. Jeigu ieškote tinkamo kainos ir kokybės santykio – tuomet ši vejapjovė tikrai puikus pasirinkimas.

 

John Deere R47VE

Ypatingai aukšta kokybė ir komfortas viename. Tai kompaktiška technika – sulankstymo funkcija suteikia galimybę sandėliuoti vejapjovę užimant gerokai mažiau vietos. Dar vienas patogus privalumas – viena reguliavimo svirtimi keičiamas pjovimo aukštis, tad pjaunama žolė gali būti tiek mažai paaugusi, tiek didesnė. Kitaip nei daugeliui kitų vejos pjovimo mašinų, šis modelis turi grūdintą spyruoklinio plieno peilį, visai mašinai suteikiama 3 metų, o aliuminiam korpusui suteikiama net 15 metų garantija, kas tik dar labiau patvirtina R47VE patikimumą. Vejapjovėje sumontuotas „Briggs and Stratton“ variklis su šalto užvedimo sistema „Ready start“, todėl ši yra lengvai užvedama vos tik pasukus elektrinio užvedimo raktelį. „Turbo Star“ sistema neabejotinai pasirūpins, kad turbinos mentelių sukeltas oro srautas sklandžiai nupūstų nupjautos žolės stiebelius tiesiai į surinktuvą, kurį vėliau bus lengva ištuštinti. Taip pat į vejapjovę galima integruoti ir mulčiavimui skirtus peilius bei išmetimo angos kaištį, kurie pasitarnaus skurdesnės vejos priežiūroje. Su šia savaeige žoliapjove galėsite patys pasirinkti darbinį greitį vos pasukę greičio rankenėlę, o iš vietos švelniai pajudėsite jungiant pavarą su kūgine sankaba. R47VE vejapjovės modelis ypatingas dar ir tuo, kad suteikia puikią galimybę nepriekaištingai nupjauti žolę net ir sunkiausiai pasiekiamose vietose: aplink krūmus, medžius, šalia takelių ar kitų kliūčių nes vejapjovės ratukai neišsikiša už pjovimo peilio. Ši vejapjovė – puikus pasirinkimas tiems, kas ieško komforto bei kokybės.

John Deere JX90

Tai ypatingas Select serijai priskiriamas vejapjovės modelis. Ilgas technikos tarnavimas ir nepriekaištingas vejos pjovimas – tai, ko reikia kiekvienam profesionalui arba žmogui mėgstančiam naudotis profesionaliais daiktais. 55 kilogramus sverianti vejapjovė yra lengvai valdoma, tad be didelio vargo nupjausite iki 25 arų vejos plotą. Darbinis JX90 modelio plotis yra 54 cm, kas suteikia galimybę vienu kartu nupjauti gerokai daugiau nei su įprasta vejapjove. Ypatinga ir vejapjovės konstrukcija. „Yamaha“ kompanijos pagamintas benzininis 3,2 kW variklis sukurtas taip, kad tarnautų nepriekaištingai, vejapjovei suteikdamas itin didelį darbinį našumą. „Turbo start“ sistema itin efektyviai renka net drėgną žolę ir lapus. Galingas oro srautas pakelia ir nuneša nupjautą masę link surinkimo maišo. Ši profesionali savaeigė vejapjovė turi kintamojo greičio pavarą, kurios dėka galite pasiekti nuo 2,7 iki 4,8 km/h greitį, tad vejos pjovimo procesas gerokai greitesnis pasirenkat tinkamą pjovimo greitį. Naudodamiesi šio modelio vejapjove galite patys pasirinkti, ką norėtumėte daryti su nupjauta žole – ją surinkti į patogų 75 l talpos maišą ar mulčiuoti. Mulčiavimui skirtas priedas užsakomas papildomai. Pjaudami veją galite pasirinkti pjovimo aukštį nuo 17 iki 100 mm, todėl tai dar vienas privalumas ketinant pjauti tiek trumpą, tiek jau ūgtelėjusią žolę. Daug dirbantys pjovėjai įvertins ir dar vieną funkciją – pjovimo peilių stabdymo sankabą. Sustabdykit peilio sukimąsi ir apsaugokite jį, kai reikia pervažiuoti per akmenuotus ir pavojingus paviršius, arba iškraukite pilną žolės maišą nestabdant variklio. Vejapjovės korpusui suteikiama net 15 metų garantija, o pačiai žoliapjovei 3 trijų metų garantija privatiems naudotojams, tad galima džiaugtis nepriekaištingu technikos veikimu ilgą laikotarpį. John Deere JX90 puikiai tarnaus tiems, kurie nori išskirtinės kokybės, patogumo ir paprastesnės vejos priežiūros.

 

Renkantis vejapjovę vienas iš svarbiausių aspektų – tai patogumas. Šiuolaikinė technika gaminama būtent taip, kad vejos pjovimas taptų komfortiškas, malonus ir spartus procesas, belieka tik išsirinkti norimą modelį. Jei vis dėlto dar nenusprendėte, kokios vejapjovės norėtumėte – pasitarkite su vejos pjovimo technikos srityje puikiai nusimanančiu specialistu, kuris tikrai padės atrasti jums prieinamiausią, geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantį sprendimą.

Garantija iki 4 metų
Nemokamas pristatymas perkant internetu
Paruošimo sezonui paslauga su transportavimu