5 gegužės, 2023

Vejapjovių priežiūros klaidos, kurių derėtų nekartoti

Vejos priežiūra – tai ganėtinai ilgas procesas, reikalaujantis ne tik kantrybės, bet ir tam tikrų žinių. Dideliems vejos plotams prižiūrėti reikalinga ir tinkama bei patvari technika, o kiekvienas šeimininkas nori, kad sodo traktoriukas ar vejapjovė tarnautų kuo ilgiau. Šiame straipsnyje kalbėsime apie dažniausiai vejapjovių priežiūroje daromas klaidas, kurių derėtų nekartoti.

Vejapjovių modeliai ir priežiūra

Vejapjovė – kartu ir paprasta ir nepaprasta technika. Priklausomai nuo modelio, gali skirtis jos konstrukcija, kuri, be abejonės, reikalauja ir atitinkamos priežiūros. Kaip ir kiekvieną sodo prietaisą ar daiktą, taip ir šią sodo techniką būtina profilaktiškai patikrinti ir prižiūrėti, nes tik daiktai, kuriais rūpinamasi tarnauja gerokai ilgiau. Tad kaip tinkamai prižiūrėti skirtingus vejapjovių modelius?

Mechaninė vejapjovė. Tokio tipo vejapjovę prižiūrėti nesudėtinga, todėl, kad ši technika turi gan paprastą konstrukciją. Svarbiausia ir daugiausiai priežiūros reikalaujanti dalis – tai pjaunamosios peiliai. Viena didžiausių klaidų, daromų daugumos mechaninių vejapjovių turėtojų – tai iškart po pjovimo technika pastatoma į saugojimo vietą. Žolės likučiai lieka ant peilių, o tai skatina rūdijimo procesą. Viso to pasekoje peiliai pjauna prasčiau, tad žolės priežiūra net ir mažame plote tampa tikru jėgų ir kantrybės išbandymu. Ką vertėtų daryti? Norint, kad mechaninės žoliapjovės tarnautų ilgai ir nepriekaištingai – po kiekvieno pjovimo patartina nuvalyti drėgna šluoste ir nusausinti, o taip pat profilaktiškai pagaląsti pjaunamosios peilius.

Benzininė stumiama ir benzininė-savaeigė. Didžiausia klaida, kurią daro šių vejapjovių turėtojai – tai technikos priežiūra tik jai sugedus. Kad neįvyktų pats blogiausias scenarijus, o technika tarnautų ne vienerius metus – po kiekvieno pjovimo rekomenduojama atlikti šiuos dalykus: medine ar plastikine mentele išvalyti vejapjovės apačią. Likučius, kurių mentelė nepasiekia geriausiai nušveisti šepečiu. Nepatartina plauti vandeniu, todėl, kad šis patekęs į tarpelius gali prisidėti prie kitų dalių gedimų. Dažnai taip nutinka, kad pjaunant pasitaiko akmuo ar kitas kietas daiktas, kuris sutrikdo vejapjovės darbą. Jei taip nutiko – būtina patikrinti pjaunamąją dalį, o pažeistus peilius geriausi pakeisti naujais. Be šių dalykų taip pat profilaktiškai patikrinkite varžtus ir kitas jungiamąsias dalis, kad šios nebūtų atsipalaidavę. Labai svarbu tikrinti alyvos kiekį. Ne ką mažiau svarbu ir kokią alyvą bei benziną pilate į vejapjovę – tokiai technikai nepagailėkite geros kokybės produktų, todėl, kad jie taip pat prisideda prie jūsų technikos tausojimo ir ilgaamžiškumo. Dar labai svarbu tikrinti – tai oro ir kuro filtrai. Po intensyvaus darbo dulkėtoje aplinkoje išvalykite oro filtrą, taip būsite tikri, jog filtrai staiga neužsikimš, o ir nesumažės vejapjovės variklio galia bei darbinis našumas.

Elektrinė ir akumuliatorinė. Tokio tipo vejapjovių priežiūroje dažniausiai daromos kone tos pačios klaidos kaip ir benzininių vejapjovių. Nepatikrinami peiliai, neišvalomi žolės likučiai ir kiti faktoriai lemia gerokai trumpesnį technikos tarnavimo laikotarpį. Kitaip nei benzininių, akumuliatorinių ir elektrinių vejapjovių priežiūroje svarbų vaidmenį vaidina ir elektrinio variklio ventiliacijos grotelės. Šioms grotelėms užsikimšus padidėja tikimybė, jog apskritai nepaleisite vejapjovės. Taip pat reikėtų nepamiršti, jog tokio tipo vejapjovių varikliai gerokai greičiau įkaista, tad dar viena klaida būtų „spausti“ techniką iki galo. Jei tai didelis vejos plotas – leiskite šiai sodo technikai kartkartėmis „pailsėti“ ir ataušti, kitaip integruota terminės apsaugos sistema variklį automatiškai išjungs.

Nesvarbu, ar pasirinksite benzininę ar elektrinę vejapjovę, nepamirškite, jog norint išsaugoti technikos darbinį našumą – profilaktiškai apsilankykite vejapjovių priežiūros servise, kur būtų atlikta pilna apžiūra ir jūsų vejapjove pasirūpintų profesionalai. Tinkamai besirūpindami vejos pjovimo įranga galėsite džiaugtis ypač ilgu jos tarnavimo laikotarpiu.

Klaidos, kurių vertėtų daugiau nekartoti

  • Viena pagrindinių ir bene didžiausių daromų klaidų – tai šlapios žolės pjovimas. Šlapia žolė stipriai prisideda prie vejapjovės konstrukcijos korozijos, tad norint apsaugoti techniką nuo šio neigiamo veiksnio pasistenkite pjauti veją įdienojus, kuomet veja nepasidengusi rasos lašeliais. Jei taip nutinka, kad tenka pjauti drėgną – tuomet pasistenkite po pjovimo vejapjovę gerai išvalyti ir nusausinti.
  • Plovimas vandeniu tiek akumuliatorinei tiek benzininei vejapjovei taip pat gali būti ne išeitis norint jas išvalyti. Labai svarbu, kad vanduo nepatektų į žoliapjovės mechanizmo vidų. Tokiu atveju rizikuojate sušlapinti variklio vidines dalis ir sugadinti techniką. Kiek tik įmanoma, geriausia pjaunamosios dugną valyti medine ar plastikine mentele bei šluotele iškart po žolės pjovimo.
  • Žolės pjovimas neįvertinus esančių kliūčių. Labai dažnai vejapjovės pjaunamąja dalimi užkliūvame už nepastebėto akmens, pagalio, vamzdžių ar kitų objektų, kurie trikdo ne tik vejapjovės darbą, bet ir niokoja peilius. Labai svarbu prieš pradedant pjauti apsižvalgyti po teritoriją ir pasistengti pašalinti iš kelio visas įmanomas kliūtis.
  • Pjaunant veją pamirštama, kad ne tik pjaunamoji ir korpusas gali apsinešti žole. Lygiai taip pat kemšasi ir oro bei degalų filtrai ar ventiliacijos grotelės, tad po kiekvieno pjovimo, prieš pastatydami techniką į garažą, juos gerai iškratykite ir išvalykite, o esant prastai jų būklei – pakeiskite naujais.
  • Vejos pjovimo sezonui pasibaigus labai dažnai pamirštame apie bake likusius degalus. Specialistai nerekomenduoja ilgai laikyti benzino bake, tad artėjant šaltajam sezonui jį geriausia palikti tuščią. Tačiau jei apie tai pamiršote, perpilkite kurą kuomet ruošite vejapjovę naujam pavasario sezonui.
  • Neaiškių, iš vejapjovės sklindančių garsų ignoravimas. Nors žoliapjovė sėkmingai pjauna, tačiau sklinda neaiškūs garsai, girdisi barškėjimas ar kyla įtarimas, kad kažkas ne taip – neignoruokite. Jeigu patiems sunku išsiaiškinti, kas tai galėtų būti – kreipkitės į specialistus, kurie apžiūrės jūsų techniką ir suremontuos visus gedimus.
  • Dažnai naudojantis vejapjove ilgainiui atšimpa ir atbunka peiliai. Nemokėdami taisyklingai pagaląsti peilių galime juos dar labiau sugadinti, todėl kartais savarankiškas peilių galandimas gali baigtis naujų peilių pirkimu. Tam, kad ateityje išvengti tokių padarinių, rekomenduojame pirmuosius peilių galandimo darbus patikėti specialistui. Pasisėmę žinių ir praktikos iš patyrusio žmogaus, ilgainiui galėsite ir patys atlikti šį priežiūros etapą.

Kadangi vejos pjovimo sezonas jau visai čia pat – šis dažniausiai daromų klaidų sarašas padės jums geriau suprasti kaip prižiūrėti turimą techniką ir kaip skirdami vos pusvalandį profilaktiškai apžiūrai prailginsite savo vejapjovės eksploatacinį laikotarpį. Tik su puikiai veikiančia technika galėsite tinkamai pasirūpinti savo namų veja be didelių pastangų ir sunkumų.

Garantija iki 4 metų
Nemokamas pristatymas perkant internetu
Paruošimo sezonui paslauga su transportavimu