5 gegužės, 2023

Vejos traktoriukai. Kaip išsirinkti tinkamą?

Poilsį sodyboje dažnai lydi ir nesibaigianti darbų virtinė. Vienas iš pagrindinių dalykų, apie kurį tenka nuolatos galvoti – tai žolės pjovimas. Būdami taupūs ir kompaktiški, dažniausiai renkatės elektrinę ar benzininę vejapjovę bei trimerį, tačiau pjaudami gerokai didesnį nei 20 arų plotą pamažu pradedate suprasti, jog vejos pjovimas trunka kone dieną, o skaičiuojant ir kitus sodyboje atliekamus darbus išsvajotam poilsiui laiko taip ir nebelieka. Jeigu tokios mintys jau kuris laikas šmėkšteli jūsų galvoje, tuomet pats metas apsvarstyti idėją įsigyti vejos traktoriuką. Kadangi tokios, vejos priežiūrai skirtos technikos pasirinkimas yra itin platus, straipsnyje pateiksime pagrindinius dalykus, į ką derėtų atkreipti dėmesį ieškant norimo ir geriausiai jūsų poreikius bei lūkesčius atitiksiančio vejos traktoriuko.

Renkantis vejos traktoriuką pirmiausiai atsižvelgiama į teritorijos plotą bei reljefą. Ne ką mažiau svarbi ir jūsų žolės būklė, todėl, kad žinios apie tai ar ji skurdi, aukšta, žema ar šlapia taip pat padėtų lengviau apsispręsti ieškant tinkamiausios vejos technikos.

Dažniausiai apie vejai pjauti skirtą traktoriuką pradedama svarstyti, kuomet sklypo plotas siekia daugiau nei 20 arų. Tokį plotą itin greitai nupjausite su paprastesniu, žolės surinkimo funkciją turinčiu traktoriuku. Atsižvelgdami į skirtingų modelių technines savybes, funkcijas bei papildomus priedus galite pasirinkti ne tik norimo tūrio žolės surinkimo talpą, bet ir kitas technikos savybes, padėsiančias atlikti suplanuotus darbus per gerokai trumpesnį laiką.

Sklypams su aukšta žole geriausia rinktis vejos traktoriuką su šoniniu išmetimu arba galinio išmetimo deflektoriumi. Tačiau jei dar jame įmontuotas ir mulčiavimo peilis – padarysite du gerus darbus vienu metu – veją ir nupjausite, ir patręšite, tik svarbu stebėti, kad mulčiavimas būtų atliktas pagal visus reikalavimus, kitaip gražia veja galėsite džiaugtis dar negreit.

Vienas iš didžiausių nesklandumų, kurį tenka patirti turint vejos traktoriuką su šoniniu išmetimu – tai dažnai besikemšanti išmetamoji anga ir šoninis žolės padavimo kanalas, kai papildomai yra sumontuota surinkimo sistema be žolės padavimo turbinos. Tad jei sodo veja šiek tiek aukštesnė, šlapia ir dar ne pati švelniausia – teks truputį paplušėti. Tačiau rinkdamiesi traktoriuką tik su šoniniu išmetimu be surinkimo galėsite be vargo nupjauti pačią įvairiausią žolę, todėl, kad ši technika puikiai tarnauja pjaunant ne tik nuosavą sklypą aplink namus ar sodą, bet ir šienaujant neprižiūrimas pievas bei laukus. Kai žolės išmetimo anga yra pjaunamosios gale (tradicinė žolės surinkimo sistema) ir žolė tiesiogiai paduodama į surinkimo bunkerį problemų su užsikimšimu praktiškai nebūna- nebent pjausite labai šlapią žolę.

Jeigu jūsų sklypas apytuštis, tuomet nėra labai didelio skirtumo kur sumontuoti pjovimo peiliai ar kokio tipo traktoriukas, tačiau apstatytame ir apsodintame sklype geriausiai pasitarnautų nulinio apsisukimo traktoriukai su priekyje įtaisytomis pjaunamosiomis, arba traktoriukai su 4 vairuojamais ratais didesniam manevringumui pasiekti. Tai leis ne tik patogiau apeiti kliūtis, bet ir privažiuoti kiek galima arčiau.

Vejos traktoriukų parametrai ir techninės savybės į kurias derėtų atkreipti dėmesį

Variklis. Renkantis norimą vejos traktoriuką pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į variklį, todėl, kad jis atsako ne tik už technikos pajėgumą, bet ir tarnavimo laikotarpį. Dažniausiai benzininiai varikliai būna keturtakčiai: vieno arba dviejų cilindrų. Vieni iš patikimiausių ir geriausiai žinomų variklių yra gaminami „Briggs and Stratton“arba „Kawasaki“. Šių variklių darbinis resursas siekia virš 2000 valandų. Vienas parametras skiriantis variklius vienus nuo kitų, yra vožtuvo mechanizmo konstrukcija. Įprastos komplektacijos traktoriukas dažniausiai turi OHV technologiją – kur vožtuvo svirtys-stūmikliai judesį perduoda iš žemiau esančio kumštinio veleno. Tai laiko patikrinta ir patikima technologija.

Pagal esamą teritorijos plotą rinkitės ir variklio galingumą. Jei plotas lygus ir nedidelis, tuomet jums tikrai pakaks vejos traktoriuko su vidutinio galingumo varikliu. Esant didelei ar nelygiai bei kalvotai teritorijai – rekomenduojamas galingesnis traktoriukas. Būtent nuo variklio galios ir priklausys kaip greitai galėsite nupjauti žolę savo sklype ją surinkdami, mulčiuodami ar tiesiog skleisdami ant vejos.

Pjaunamoji. Tai bene svarbiausia vejos traktoriuko dalis po variklio. Pjaunamoji gali būti su šoniniu bei galiniu žolės išmetimu. Galinio žolės išmetimo funkciją turintis traktoriukas puikiai tinka ne tik pjaunant žolę, bet ir surenkant lapus. Labai svarbu atkreipti dėmesį į pjaunamųjų peilius. Pagaminti iš štampuoto plieno peiliai žolės išmetimą paverčia lengvesniu ir našesniu, o persidengdami tarpusavyje užtikrina švaresnį nupjovimą. Rinkdamiesi vejos traktoriuką, kartu su pjaunamaja galite pasirinkti ir mulčiavimui skirtus priedus, kurie pasitarnautų prižiūrint skurdesnę veją.

Žolės surinkimas. Vejos traktoriukai gali turėti ir žolės surinkimo funkciją. Ši funkcija geriausiai pasitarnauja tuomet kai žolės pjovimas yra ne retesnis nei kartą per savaitę. Žolės surinkimo talpos varijuoja nuo 200 iki 500 l, priklausomai nuo traktoriuko modelio. Kuo talpa didesnė – tuo daugiau ploto galėsite patogiai nupjauti ir surinkti.

Transmisija. Šis parametras svarbus pasirenkant vejos traktoriuko greitį bei važiavimo kryptį. Atkreipkite dėmesį į pedalų išdėstymą. Patogiai išdėstyti pedalai palengvina technikos valdymą, darbą paverčia intuityvesnį ir lengvesnį. Vejos traktoriukai gali išvystyti įvairų greitį, kur, atsižvelgiant į modelį, vieni jų gali pasiekti iki 8,2 km/h važiuojant į priekį ir 5,9 km/h atgal, o galingesni važiuojant į priekį – iki 11,6 km/h, ir iki 8,4 km/h atgal. Kuo didesnį greitį traktoriukas gali išvystyti, tuo greičiau galėsite atlikti suplanuotus vejos priežiūros darbus.

Rėmas. Tai ne ką mažiau svarbi vejos traktoriuko detalė. Kuo šis labiau sutvirtintas, iš storesnio plieno, tuo geriau atlaikys didesnes apkrovas. Rėmas sugeria išorines tempimo ir laužimo jėgas taip apsaugodamas kitus traktoriuko mechanizmus nuo pažeidimų, tad būtinai atkreipkite dėmesį iš ko jis pagamintas. Pagal poreikį, rėmas gali turėti ir kablį priekabai pritvirtinti, tad jei ketinate traktoriuką naudoti ne tik žolės pjovimui – šis priedas tikrai pasitarnaus.

Komfortas. Kadangi su vejos traktoriuku žolės pjovimas ar kitų darbų atlikimas gali šiek tiek užtrukti, labai svarbu naudojantis šia transporto priemone jaustis patogiai. Rinkdamiesi norimą techniką nepamirškite pasitikrinti ar patogiai išdėstyti valdikliai, ar integruotas vairo stiprintuvas bei jo aukščio reguliavimo funkcija, ar patogus pjaunamosios valdymas ir kiti jums svarbūs patogumo dalykai.

Ieškodami sau tinkamiausio vejos traktoriuko, be abejonės, susidursite su daugybe klausimų. Tačiau tikimės, kad šis straipsnis padės bent šiek tiek suprasti, kokias galimybes turi tokia vejos technika ir į ką derėtų atkreipti dėmesį renkantis sau tinkamiausią. Jei labai sunku apsispręsti – rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistu, kuris padės kiekvienam individualiai priimti sprendimą, atitinkantį geriausią kainos ir kokybės santykį.

Garantija iki 4 metų
Nemokamas pristatymas perkant internetu
Paruošimo sezonui paslauga su transportavimu